Remember Me     Forgot Login?   Sign up  

Brek tak cengkam kuat

More
12 years 2 weeks ago #19318 by ryck
Replied by ryck on topic Re: Brek tak cengkam kuat

khibrahi wrote: Aku pakai nissan punyer double layer.evo n pajero pun rasa ye bleh masuk. Pomen aku ckp nissan rasa brek dia xterlalu tajam, masyuk2 aje. Evo punyer dia tajam so tekan cket dah cengkam abis.Suruh pomen carikan diorang tau ape nak check. Yang penting dia muat nak tampal dlm enjin bay 2. Aku punyer ckup2 muat aje.

Dah 3 kali aku terselamat dari accident. Memang sedap aje brek. Berbeza dari asal. Tapi lps dah pkai dlm 1thn lbh dah mula rasa brek xsedap. Bukan xkuat ke ape, tapi bila dah terbiasa kita mmg rasa mcm 2.

tq for the info bro...
saya dah survey kat forum2 kete ni..rmai yg ckp evo punya x masuk kat persona (x tau la klu yg dah pasang) sbb dorg ckp x klu x masuk kat kete waja,kat persona pn sama...org yg nk jual tu pun cakap mcm 2 gak...

So,bro punya double layer dr kete nissan ape?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 2 weeks ago #19326 by horizon_elegance

ryck wrote:

khibrahi wrote: Aku pakai nissan punyer double layer.evo n pajero pun rasa ye bleh masuk. Pomen aku ckp nissan rasa brek dia xterlalu tajam, masyuk2 aje. Evo punyer dia tajam so tekan cket dah cengkam abis.Suruh pomen carikan diorang tau ape nak check. Yang penting dia muat nak tampal dlm enjin bay 2. Aku punyer ckup2 muat aje.

Dah 3 kali aku terselamat dari accident. Memang sedap aje brek. Berbeza dari asal. Tapi lps dah pkai dlm 1thn lbh dah mula rasa brek xsedap. Bukan xkuat ke ape, tapi bila dah terbiasa kita mmg rasa mcm 2.

tq for the info bro...
saya dah survey kat forum2 kete ni..rmai yg ckp evo punya x masuk kat persona (x tau la klu yg dah pasang) sbb dorg ckp x klu x masuk kat kete waja,kat persona pn sama...org yg nk jual tu pun cakap mcm 2 gak...

i pakai nissan sentra b14 punye double layer....masyukk...kana tukar brake pad(bendix) untuk effect yang sempurna... :blink:

More
12 years 1 week ago #19332 by ryck

horizon_elegance wrote:

ryck wrote:

tq for the info bro...

i pakai nissan sentra b14 punye double layer....masyukk...kana tukar brake pad(bendix) untuk effect yang sempurna... :blink:

saya dah angkat nissan punya brek servo master pump double layer, 2 piston..org tu ckp nissan c15..ntah ape maksud dia pun aku x taw...petang ni try masuk bengkel...harap2 ok la...

More
12 years 1 week ago #19353 by ryck
Akhirnya sabtu lepas dah pasang servo brek double layer nissan..memang sedap gak..tp pemasangan memang susah...adalah dlm 9 jam aku tggu kt bengkel 2...hampeh...

More
12 years 1 week ago #19358 by paan
Replied by paan on topic Re: Brek tak cengkam kuat
Brp kos sume bro? Hrge brg n upah psg

More
12 years 1 week ago #19386 by Auskywalker
masa1st dpt kete,,

ak trus wat brek test... wat brek emergency...

mmg mengejutkn... brek PE nih (ak nye B-line) mmg xcukup support kete nih...

dlm hati ak kata, mmg kete besar mcm nih ker?? coz sblum nih bwa iswara family nye cengkam jer....

menakutkn gak masa mula2... coz jarak yg di ambil untuk memperlahan dan memberhentikan nya agak jauh...dan lambat...

plik jgak, mcm mner proton leh calculate keseimbangan kekuatan brek dgn kereta sebegini...

diorg x kaji btol2 ker...

upe nye sume alami bnde yang sama

More
12 years 5 days ago #19443 by ryck

paan wrote: Brp kos sume bro? Hrge brg n upah psg

harga barang rm250..sy cari kat mudah.com
upah rm80 termasuk minyak brek..

More
12 years 5 days ago - 12 years 5 days ago #19444 by ryck

Auskywalker wrote: masa1st dpt kete,,

ak trus wat brek test... wat brek emergency...

mmg mengejutkn... brek PE nih (ak nye B-line) mmg xcukup support kete nih...

dlm hati ak kata, mmg kete besar mcm nih ker?? coz sblum nih bwa iswara family nye cengkam jer....

menakutkn gak masa mula2... coz jarak yg di ambil untuk memperlahan dan memberhentikan nya agak jauh...dan lambat...

plik jgak, mcm mner proton leh calculate keseimbangan kekuatan brek dgn kereta sebegini...

diorg x kaji btol2 ker...

upe nye sume alami bnde yang sama

aku sokong tu bro...tp nk wat cmne..tu je la kete yg mampu nk amik.... ;)
Last edit: 12 years 5 days ago by ryck.

More
12 years 5 days ago #19455 by hafriz
Replied by hafriz on topic Re: Brek tak cengkam kuat
brake brake..... aku aritu pergi ke Puspakom buat voluntary check up.
aku fail brake hadapan. and tinted depan (ori safetint)

aku pergi ke sc di bintulu nak tanya why brake depan tak cekam. yang best nya brake tak balance
sebelah kiri 85- kanan 70. then last test paling best
sebelah kiri 78, kanan 02 je tahap kecengkaman.

mekanic sc cakap tak dapat nak buat apa2. jadi aku pun email pergi kat proton i care.
sampai sekarang takda respon,

masalah nya kereta mak aku persona M-line 2011.
aku punya H-line 2012 punye..

alahai proton brake tak cekam then tinted depan original tak approve dgn puspakom... aduhai nasib badan...

More
12 years 5 days ago #19457 by Auskywalker

hafriz wrote: brake brake..... aku aritu pergi ke Puspakom buat voluntary check up.

aku pergi ke sc di bintulu nak tanya why brake depan tak cekam. yang best nya brake tak balance

mekanic sc cakap tak dapat nak buat apa2. jadi aku pun email pergi kat proton i care.

alahai proton brake tak cekam then tinted depan original tak approve dgn puspakom... aduhai nasib badan...

kdang2 masalah nye xleh diterima akal...

hurm...

xhairan la ramai yg mmbenci proton...

lebih2 lgi bgi yg terkene mcm nih........

More
12 years 5 days ago #19460 by hafriz
Replied by hafriz on topic Re: Brek tak cengkam kuat

Auskywalker wrote:

hafriz wrote: brake brake..... aku aritu pergi ke Puspakom buat voluntary check up.

kdang2 masalah nye xleh diterima akal...

hurm...

xhairan la ramai yg mmbenci proton...

lebih2 lgi bgi yg terkene mcm nih........

aku trust proton cuz dari aku kecik sampai besar memang minat. tapi tak sangka pulak now begitu mengecewakan.

aku trade in isuzu d-max aku dgn persona dengan harapan berbaloi2. rupa2nya memang mengecewakan dari segi safety, so far cosmetic memang tak mengharapkan 100% since jenama malaysia tapi sekurang2nya ciri2 keselamatan berilah keutamaan. enjen dah ok.. then brake pulak tak makan.. no wonder aku ada tengok dekat repair proton melambak2 kereta yang baru keluar 3-4 bulan kemek didepan. PLEASE PROTON DO SOMETHING ABOUT THIS... before benda ni masuk ke paper. n menjatuhkan lagi kualiti proton... lagi. aku betul2 kecewa cuz this is my first proton...

More
11 years 11 months ago #19611 by horizon_elegance

ryck wrote: Akhirnya sabtu lepas dah pasang servo brek double layer nissan..memang sedap gak..tp pemasangan memang susah...adalah dlm 9 jam aku tggu kt bengkel 2...hampeh...

I buat kat kuantan, pak cik i pomen dia siap dlm 3 jam tukar B14 double layer servo(kena modify sikit) + brake oil + upah Rm350 :evil:

Time to create page: 0.460 seconds