Remember Me     Forgot Login?   Sign up  

Kesesuaian Sport Rim & Tyre

More
12 years 6 months ago #13564 by mn.afie

arcmal wrote:

loki_J wrote:

arcmal wrote: saja buat......sronok2......dh burink nnt tuka lagik.....hakhakhakahkahakhakha

Wahh seksi gile PE ko bro...nak2 time basah2 tuh...ehehhe...terbaekk PE ko bro...

btw...sticker wat maner?

huhuhuh.....sorry bro.....pembetulan.......keta aku bukan PE......persona lama M-line jerk.......xmampu nak beli PE......mahal dh skang nih........hakhakhakahkahkahakh.........sticker tuh buat kt Tom's Sticker S. Alam........masey setia aku ngan Tom's Sticker......sticker kuality terbaek........dh dua tahun sticker lining atas tuh aku tampal........sampai ke arini masey tak pudar lagik...........

PE basic line murah je bro..44,999 3.15% interest..bulan2 530 0 downpayment :lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 6 months ago #13574 by arcmal

mn.afie wrote:

arcmal wrote:

loki_J wrote:

arcmal wrote: saja buat......sronok2......dh burink nnt tuka lagik.....hakhakhakahkahakhakha

Wahh seksi gile PE ko bro...nak2 time basah2 tuh...ehehhe...terbaekk PE ko bro...

btw...sticker wat maner?

huhuhuh.....sorry bro.....pembetulan.......keta aku bukan PE......persona lama M-line jerk.......xmampu nak beli PE......mahal dh skang nih........hakhakhakahkahkahakh.........sticker tuh buat kt Tom's Sticker S. Alam........masey setia aku ngan Tom's Sticker......sticker kuality terbaek........dh dua tahun sticker lining atas tuh aku tampal........sampai ke arini masey tak pudar lagik...........

PE basic line murah je bro..44,999 3.15% interest..bulan2 530 0 downpayment :lol:

keta aku walaupon m-line....tp regenya base line......rm45000....tp interestnya 3.5%.....huhuhuhuhuh......0 downpayment........bebulan rm551...hakhakhakahkahkah......

More
12 years 6 months ago #13627 by yanz7785
alamak bro trademark ko lebih kurang aku la...blackred sama tapi x serupa..heheh

BlackRed

More
12 years 6 months ago #13633 by wvahitam
Pi la kedai pts tyre di danau kota.area uptown.ok jek kdai ni.katanye antara termurah gak la dlm kl.bg sape sape yg dok kl leee

More
12 years 6 months ago #13657 by arcmal

yanz7785 wrote: alamak bro trademark ko lebih kurang aku la...blackred sama tapi x serupa..heheh

merah hitam tuh sesapa pon buleh buat.....terpulang pada individu nak mencorak keta memasing.......by the way bro.......aperk lagik......ada modal kasik merah laaaaa keta hitam ko tuh......hakhakahkahkahakha

More
12 years 6 months ago #13658 by arcmal

wvahitam wrote: Pi la kedai pts tyre di danau kota.area uptown.ok jek kdai ni.katanye antara termurah gak la dlm kl.bg sape sape yg dok kl leee

kedai bikin aperk bro??....aperk yg murah??...

More
12 years 6 months ago #13677 by yanz7785

arcmal wrote:

yanz7785 wrote: alamak bro trademark ko lebih kurang aku la...blackred sama tapi x serupa..heheh

merah hitam tuh sesapa pon buleh buat.....terpulang pada individu nak mencorak keta memasing.......by the way bro.......aperk lagik......ada modal kasik merah laaaaa keta hitam ko tuh......hakhakahkahkahakha

plan2 kayoh bro...

BlackRed

More
12 years 6 months ago #13685 by mn.afie

arcmal wrote:

wvahitam wrote: Pi la kedai pts tyre di danau kota.area uptown.ok jek kdai ni.katanye antara termurah gak la dlm kl.bg sape sape yg dok kl leee

yg ni kedai port budak2 forum myvi..diorang kate murah, tp x pasti la sejauh mane kemurahannya..hehee

More
12 years 6 months ago #13701 by arcmal

mn.afie wrote:

arcmal wrote:

yg ni kedai port budak2 forum myvi..diorang kate murah, tp x pasti la sejauh mane kemurahannya..hehee

owh.....ok.....

More
12 years 3 months ago #16496 by gooey
bg sapa2 yg berminat nk tukar rim baru n pening nk pilih profile tayar yg sesuai dgn rim (takot sagat, takot bacaan odometer lari..dll) elok kita main2 kt web ni... bole la buat pedoman rujukan sikit kn... jngn buta2 je pegi kedai rim n tayar takot kne kelentong dgn tokey kedai... :P
www.rimsntires.com/specs.jsp

#lebar n offset rim oem bape eh? sape tau? betul ke lebar 6.5" n ET46? kalo silap tolong perbetulkan... tq

More
12 years 3 months ago #16498 by gooey

khibrahi wrote: Sedara hamba pun pernah pakai 16' dan 17'.Xpun tukar spring. ok aje. tapi tayar kena la tukar nipis cket.

Ok. tapi kena ingat nie lah. Tayar 16' mahal cket aje dari 15'. Tapi 17' memang jauh mahal dari 15'.So tengok poket masing2 la. Jangan nanti tayar dah botak xbleh tukar sebab xcukup bajet.
Satu lagi 17' makan minyak lebih cket. Sedara hamba 2 mula2 pakai taiwan 17' terpaksa tukar pakai advan 16' ori japan ($3500, murah cket sebab beli kat Singapore) sebab 17' lebih berat. Dia kata xtahan kete minum minyak mcm giler. Nie dah 1 tahun pakai 16' dia cakap minyak banyak save dari dulu.

bro, rim 16" n 17" bro gne tu offset die brape?

More
12 years 3 months ago #16499 by fizee05

gooey wrote:

khibrahi wrote: Sedara hamba pun pernah pakai 16' dan 17'.Xpun tukar spring. ok aje. tapi tayar kena la tukar nipis cket.

Ok. tapi kena ingat nie lah. Tayar 16' mahal cket aje dari 15'. Tapi 17' memang jauh mahal dari 15'.So tengok poket masing2 la. Jangan nanti tayar dah botak xbleh tukar sebab xcukup bajet.
Satu lagi 17' makan minyak lebih cket. Sedara hamba 2 mula2 pakai taiwan 17' terpaksa tukar pakai advan 16' ori japan ($3500, murah cket sebab beli kat Singapore) sebab 17' lebih berat. Dia kata xtahan kete minum minyak mcm giler. Nie dah 1 tahun pakai 16' dia cakap minyak banyak save dari dulu.

bro, rim 16" n 17" bro gne tu offset die brape?

normal 38~40, tp bergantung dgn rim gak.. brp center bore dia. tp kedai tyr tu tau brp nk ejas....

Time to create page: 0.520 seconds